O autorze

Mam na imię Alicja. Z wykształcenia jestem psychologiem i pedagogiem. Od 9 lat z ogromnym zamiłowaniem prowadzę trzy przedszkola oraz kameralną polsko-angielską szkołę podstawową.

W trakcie tego czasu wraz ze swoim zespołem wprowadziłam liczne projekty edukacyjne mające na celu m.in zwiększenie dostępu dzieci do miejsc w przedszkolach w ramach programu ,,Przedszkole szansą dla Mamy, Taty i Dziecka”, podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej poprzez program ,,Rozwój dla Edukacji”,  zachęcanie nauczycieli do rozwoju umiejętności komunikowania się w j. angielskim w ramach autorskiego programu ,,Start Your English” czy przeprowadzenie własnej prezentacji dla trenerów sportu na Lech Cup Conference.

Praca z dziećmi, nauczycielami i rodzicami stała się dla mnie niezwykłą pasją, a eksplorowanie obszaru edukacji w Polsce i na świecie życiowym wyzwaniem i wspaniałą przygodą. Od kilku lat podejmuję ,,małe” i ,,duże” podróże edukacyjne do wybranych przeze mnie szkół w Europie, a także tych troszkę dalej. Odwiedziłam szkoły w Finlandii, Włoszech oraz Indonezji.

Żyję przekonaniem, że edukacja jest i może być tematem niezwykle pozytywnym, ważnym, dobrym i potrzebnym–tym, który powinien łączyć, a nie dzielić, jednak takim, którym należy się podzielić z innymi – z każdym kto chce, a nie musi, bo czy nie cudownie w tak wielu przypadkach zamienić ,,trzeba” na ,,warto”- zwłaszcza, kiedy mówimy o edukacji.

Od kilku miesięcy jestem mamą małej Niny, która zawładnęła nie tylko moim sercem ale całym życiem, a rodzicielstwo z wszystkimi jego blaskami i cieniami odkrywam na nowo każdego dnia. Cokolwiek by się nie działo nasze motto przewodnie brzmi ,,Ja Ciebie też aguuu!”.