O autorze

Nazywam się Alicja Lisek. Z wykształcenia jestem psychologiem i pedagogiem. Od 8 lat z ogromnym zamiłowaniem prowadzę 3 przedszkola: niewielką Akademię Wiedzy i Zabawy, Publiczne Zaczarowane Przedszkole, Przyzakładowe Przedszkole Amica Kids oraz Niepubliczną Polsko-Angielską Szkołę Podstawową im. Johna Deweya.

W trakcie tego czasu wraz ze swoim zespołem wprowadziłam liczne projekty edukacyjne mające na celu m.in zwiększenie dostępu dzieci do miejsc w przedszkolach w ramach programu ,,Przedszkole szansą dla Mamy, Taty i Dziecka”, podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej poprzez program ,,Rozwój dla Edukacji”,  zachęcanie nauczycieli do rozwoju umiejętności komunikowania się w j. angielskim w ramach autorskiego programu ,,Start Your English” czy przeprowadzenie własnej prezentacji dla trenerów sportu na Lech Cup Conference.

Praca z dziećmi, nauczycielami i rodzicami stała się dla mnie niezwykłą pasją, a eksplorowanie obszaru edukacji w Polsce i na świecie życiowym wyzwaniem i wspaniałą przygodą. Od kilku lat podejmuję ,,małe” i ,,duże” podróże edukacyjne do wybranych przeze mnie szkół w Europie, a także tych troszkę dalej. Odwiedziłam szkoły w Finlandii, Włoszech oraz Indonezji. W większość podróży zabieram ze sobą grupę współpracujących ze mną nauczycieli, aby i oni mogli obserwować, doświadczać, a po powrocie zainspirować cały zespół pracujący w naszych placówkach.

Żyję przekonaniem, że edukacja jest i może być tematem niezwykle pozytywnym, ważnym, dobrym i potrzebnym – takim, który powinien łączyć, a nie dzielić, jednak takim, którym należy się podzielić z innymi – z każdym kto chce, a nie musi, bo czy nie cudownie w tak wielu przypadkach zamienić ,,trzeba” na ,,warto”- zwłaszcza, kiedy mówimy o edukacji.

Blog Teachers Host Education powstał z myślą o tym, aby wskazywać na ważne tematy w obszarze edukacji i zadawać potrzebne pytania, ale przede wszystkim działać, tworzyć, dzielić się, inspirować, bo pomimo licznych zmian edukacja to przede wszystkim praca i jej dobre zagospodarowanie, zorganizowanie i prowadzenie.