Co kupić 8 letniemu chłopcu na prezent?

Czas obdarowywania prezentami coraz bliżej. Z jednej strony to bardzo wyczekiwane, pełne radości i ciepłej atmosfery dni, a z drugiej czas gdy trzeba przygotować prezenty. Nie zawsze jest to łatwe, szczególnie jeśli samemu nie ma się dzieci lub są w innym wieku. Dlatego w poniższym artykule przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji na prezent dla 8 latka. To uniwersalne pomysły, które sprawdzą się nie tylko na mikołajki czy święta, ale również jako prezenty urodzinowe.

Prezenty rozwijające zainteresowania

prezent dla 8 latka – klocki lego powinien być przede wszystkim kreatywny i sprawić, że dziecko zainteresuje się nim na dłużej. Do takich prezentów należą m.in. zestawy zrób to sam, mikroskop, robot zdalnie sterowany, a także gry karciane. Rozwijającymi prezentami będą również kultowe klocki Lego, których ogromny wybór zestawów sprawia, że można dopasować je do indywidualnych zainteresowań chłopca. Do rozwijających prezentów należą również książki. Jeśli ośmiolatek lubi czytać wtedy warto skonsultować z nim lub jego rodzicami jakie książki lub autorów lubi najbardziej, a jeśli nie czyta zbyt wiele wtedy warto dobrać książkę pod indywidualne zainteresowania dziecka. Dla fana piłki nożnej ciekawą książką może być “Jak pomyślę, tak zrobię” autorstwa Elżbiety Zubrzyckiej. Dla miłośnika zagadek detektywistycznych sprawdzi się książka “Operacja zielona rękawiczka” H. J. Sandnesa i J.L. Horsta. Ośmiolatka interesującego się zwierzętami na pewno wciągnie historia o “Biszkopcie, Pingwinie i reszcie” Renaty Piątkowskiej.

Zdalnie sterowane samochody i pistolety

Ośmiolatek to chłopiec, który wyrósł już z typowo dziecięcych zabawek, ale nadal pozostaje jeszcze dzieckiem więc wiele frajdy sprawi Mu na pewno prezent w postaci zdalnie sterowanego samochodu jeśli jest fanem motoryzacji. Ceny tego typu samochodów są różnorodne i zależą od jakości zabawki, a także modelu. Wśród chłopców w tym wieku jest również sporo miłośników pistoletów Nerft, które mają wiele różnych modeli i akcesoriów do wyboru.